Motivasyon Mektubu İncelemesi – Danışmanlık

Uzunca bir aradan sonra herkese tekrar merhaba!

Bildiğim her şeyi, hiç değilse belirli noktaları sizlerle paylaştığımı düşünüyordum. Fakat fark ettim ki anlatmam gereken daha fazla şey var. Birçok kişiden motivasyon mektubu incelemesi için farklı platformlar üzerinden mesajlar ve e-postalar alıyorum. Bu konuda çok da hızlı ilerleyemediğimizi fark ettim. Daha hızlı ilerleyebilmek ve sizlere daha doğru cevaplar verebilmek adına, motivasyon mektuplarınızı incelenmek üzere yollarken nasıl bir yol izlemeniz gerektiğinden kısaca bahsetmek istedim.

Motivasyon mektubunu incelenmek üzere bana gönderirken;

1.kuralımız; Europass formatında CV’ni de göndermelisin.

Evet mektubunun yanında Europass formatında CV’ni de göndermeni istiyorum. Çünkü mektubunun incelenmesini ve gerçekten iyi bir mektup haline gelmesini istiyorsan, doğru yönlendirmeler yapabilmem adına seni yakından tanımam gerek! CV’nde kendin hakkında vereceğin en küçük detayla bile mektubunda harikalar yaratabileceğimizi biliyor muydun? Henüz Europass formatında CV’ni hazırlamadıysan buraya tıklayarak Europass profili oluşturup CV’ni hazırlamaya başlayabilirsin.

CV’ni hazırlarken kullanabileceğin ve dikkat etmen gereken noktaları içeren yazıma ise buraya tıklayarak ulaşabilirsin.

 

2.kuralımız; Mektubunu hangi proje başvurusu için hazırladığını bilmeliyim.

Mektubun her ne kadar seni ve projeye katılma konusundaki istekliliğini iyi tanımlaması gereken bir doküman olsa da, projenin detaylarıyla ilgili bilgiler de içermeli. Başvurduğun projeye, o projenin senin için ne kadar özel ve önemli olduğunu hissettirmeli. Senin projenin ihtiyaçlarını ne kadar karşılayabileceğini tüm noktalarıyla anlatmalı. Bu yüzden projenin bilgi paketi ya da ilanını benimle paylaşırsan, mektubun için daha doğru yönlendirmelerde bulunabilirim.

 

3.kuralımız; tüm bunları yapmadan önce 10 adımda motivasyon mektubu nedir? nasıl yazılır? yazımı okumalısın.

Lütfen yazımı okumadan bana mektubunu yollama. Dikkat edilmesi gerekenleri okuyup, mektubunu bu 10 adıma göre düzenledikten ve tüm bu adımları uyguladığından emin olduktan sonra mektubunu bana yollamalısın. Sen de, ben de vakit kaybetmek değil, hızlı hareket edip iyi bir sonuç almak istiyoruz. Gereklilikleri yerine getirir ve adım adım yazılanları uygularsan, küçük eklemelerle ve kolaylıkla mektubunu son haline getirebiliriz.

Bu 3 kurala uyuyorsan ve mektubun hazırsa, e hadi bekliyorum. Gönder gelsin!

Mektubunu mektup@iamnotasupergirl.com adresine e-posta yoluyla gönderebilirsin. Bazen mailleri görmeyebiliyorum, mektubunu gönderdikten sonra bana @iamnotasupergirl Instagram adresim üzerinden incelenmek üzere mektubunu gönderdiğine dair bir mesaj gönderebilirsin.

Mektuplarınızın beğenilmesi dileğiyle!

Written By

notasupergirl

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir